KevVanDam has logged 65 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curse

The Curse

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
FleshEater: Revenge of the Living Dead

FleshEater: Revenge of the Living Dead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Outing

The Outing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Being

The Being

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patrick

Patrick

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stepfather II

Stepfather II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry