• Good on Paper

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Bliss

    ★★

  • Songbird

  • The Prom

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Boy from Medellín

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★½

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • Downton Abbey

  • The Goldfinch

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dream Factory

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • The Climb

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • Close

    ★½

  • Bad Seeds

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Clara

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • How It Ends

  • Set It Up

    ★★½

  • Sunday's Illness

    ★★½

  • 303

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Bright

  • Once Upon a Time in Indian Country

    ★★

  • The Final Journey

    ★★★★

  • Home Again

    ★½

  • Papillon

    ★★

  • Our Souls at Night

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • My Cousin Rachel

    ½

  • In the Fade

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • The Girl From the Song

    ★★½

  • The Clapper

    ★★★

  • Table 19

    ★½

  • The Incredible Jessica James

    ★★

  • My Blind Date with Life

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★

  • Live by Night

    ★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Rules Don't Apply

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Text for You

    ★★½

  • Paris Can Wait

    ½

  • Blue Jay

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • A Hologram for the King

    ★★★

  • Fog in August

    ★★

  • Our Lovers

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★