nando has logged 16 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry