• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • VOIR

    ★★★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Peninsula

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★