Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Luis

Luis

2008
×
Edit this entry  
11
Lucía

Lucía

2007
×
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Schoolgirls

Schoolgirls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Actitud

Actitud

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Fervor

Fervor

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
El Borde de las Sombras

El Borde de las Sombras

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Next Door

Next Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Weona Loca

Weona Loca

2021
×
Edit this entry  
16
Breve historia de amor y un par de canciones

Breve historia de amor y un par de canciones

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Igor

Igor

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Planeta

El Planeta

2021
×
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Promedio rojo

Promedio rojo

2004
×
★½
Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lure

The Lure

2015
×
Edit this entry  
07
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Ciruelas y humo verde

Ciruelas y humo verde

2019
×
★★★★
Edit this entry