Andy has logged 30 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Minors

The Minors

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crude Oil

Crude Oil

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Muteum

Muteum

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suicide by Sunlight

Suicide by Sunlight

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast Horse

Fast Horse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Battle Over Citizen Kane

The Battle Over Citizen Kane

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Any Bonds Today?

Any Bonds Today?

1942
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bugs Bunny: Superstar

Bugs Bunny: Superstar

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Old Grey Hare

The Old Grey Hare

1944
×
Read the review Edit this entry  
01
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
Read the review Edit this entry