MovieWorld79._ has logged 241 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 2nd

The 2nd

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Days of American Crime

The Last Days of American Crime

2020
×
Read the review Edit this entry