• Leech

    ★★★

  • A Hero

    ★★★

  • Mortal Wound

    ★★

  • The Frog

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

  • Motreb

    ½

  • Onward

    ★★½

  • Butterfly Stroke

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Zire Nazar

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Repression

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vinland Saga

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Snake Venom

    ½

  • We Are All Together

    ½

  • Parasite

    ★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Dance With Me

    ★★½

  • Texas 2

    ½

  • Shazam!

  • Rahman 1400

    ½

  • Dumbo

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Lazania

    ½

  • Midday Event: Trace of Blood

  • Gholamreza Takhti

    ★★½

  • A Hairy Tale

  • Tsunami

    ½

  • The Warden

    ★★★

  • When the Moon Was Full

  • Mastermind

    ½

  • Jandar

  • Castle of Dreams

    ★★

  • Darkhoongah

  • The Wind Shakes The Chains

    ★★½

  • Just 6.5

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • Murphy's Law

    ½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★½

  • A Bigger Game

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ½

  • Katyusha

  • Green Book

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★