Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
در میان

در میان

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Still Life

Still Life

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cabaret

Cabaret

1972
×
★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Borsalino

Borsalino

1970
×
★★★½
Edit this entry  
12
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Castle

The Castle

1997
×
Edit this entry  
10
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
Edit this entry  
02
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★½
Edit this entry