• Candyman

  • Kindred

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Witches

    ★½

  • Rebecca

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Console Wars

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Secrets We Keep

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • In My Room

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★½

  • Project Power

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★½

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

  • Summerland

    ★★★

  • The Silencing

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Algoritmo

    ★★

  • Penelope

    ★★

  • Annex

    ★★★

  • Last Call

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Irresistible

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Not Alone in Here

    ★★

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Eddy

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Quarry

    ★★½

  • Quiz

    ★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½