• Spider-Man: No Way Home

  • Russell Howard: Lubricant

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Halston

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I Am Greta

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Desperados

    ★★

  • Siren Snubbed

  • Scoob!

  • Hollywood

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

  • The Trial of Christine Keeler