kins has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
30
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry