• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Hanagatami

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Silence

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Kaili Blues

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • Creep

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Triangle

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Thirst

    ★★★

  • ThanksKilling

  • Love Exposure

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★½

  • Cloverfield

    ★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★½

  • David Lynch Cooks Quinoa

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

  • The Departed

    ★★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★½

  • Sin City

    ★★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½