Kirstiekins has logged 82 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Swept from the Sea

Swept from the Sea

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★
Edit this entry  
29
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carry On Camping

Carry On Camping

1969
×
★★
Edit this entry  
27
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boarder

The Boarder

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Institute

The Institute

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tourist

The Tourist

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepwalker

Sleepwalker

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
Edit this entry