• House of Gucci

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

  • Cruella

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Spectre

    ★★½

  • Songs My Brothers Taught Me

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★½

  • Le quattro volte

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Bright Star

    ★★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • National Treasure: Book of Secrets

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • Cars

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • National Treasure

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • School of Rock

    ★★★★½

  • In the Cut

    ★★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • The Animatrix

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★½

  • The Sweetest Thing

    ★★★½

  • The Century of the Self

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • The Beginning: Making 'Episode I'

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★★