• The Addams Family 2

    ★★

  • Candyman

  • Reminiscence

    ★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Chaos Walking

  • Boss Level

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • How It Ends

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

  • Freaky

    ★★½

  • Books of Blood

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Owners

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Archive

    ★★★

  • Whispering Corridors 6: The Humming

  • Red Dwarf: The Promised Land

  • The Hunt

    ★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Benny Loves You

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar