Sort by

Jennifer has logged 282 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Beast From 20,000 Fathoms

The Beast From 20,000 Fathoms

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Them!

Them!

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
Storks

Storks

2016
×
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Vampires: Los Muertos

Vampires: Los Muertos

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Resurrection of Gavin Stone

The Resurrection of Gavin Stone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Totem

Totem

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Whiteout

Whiteout

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Captivity

Captivity

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry