Sarper has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
Edit this entry  
13
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The ChubbChubbs Save Xmas

The ChubbChubbs Save Xmas

2007
×
Edit this entry  
27
The ChubbChubbs!

The ChubbChubbs!

2002
×
Edit this entry  
23
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
HP1's Hijacked: The Full Movie

HP1's Hijacked: The Full Movie

2015
×
½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★½
Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Twixt

Twixt

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry