Waqar has logged 66 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Million Yen Girl

One Million Yen Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dream of a Ridiculous Man

The Dream of a Ridiculous Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mermaid

Mermaid

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tashi and the Monk

Tashi and the Monk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry