• The Invitation

    ★★★½

  • Dawg Fight

    ★★★

  • India's Daughter

    ★★★½

  • Focus

    ★★½

  • Hot Tub Time Machine 2

    ★★

  • Dragon Blade

    ★★

  • Gangnam Blues

    ★★★

  • Project Almanac

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • Blackhat

    ★★★★

  • The Interview

    ★★

  • PK

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★½

  • As the Gods Will

    ★★½

  • Cart

    ★★★½

  • The Gambler

    ★★

  • Virunga

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Kung Fu Jungle

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Fury

    ★★★★

  • Trash

    ★★★½

  • Haider

    ★★★

  • Dracula Untold

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Equalizer

    ★★★½

  • Pride

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Good Kill

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Mary Kom

    ★★½

  • 99 Homes

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Mardaani

    ★★

  • The One I Love

    ★★★

  • The Expendables 3

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Admiral: Roaring Currents

    ★★★½

  • The Dark Horse

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • Terror in Resonance

    ★★★½

  • Confession

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • A Hard Day

    ★★★

  • Maravilla, Un Luchador

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Million Dollar Arm

    ★★

  • Point and Shoot

    ★★½

  • Ping Pong the Animation

  • The Water Diviner

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Need for Speed

    ★★

  • Creep

    ★★★½

  • Chef

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Killers

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Camp X-Ray

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★