• Police Story: Lockdown

    ★★★

  • Lone Survivor

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • 47 Ronin

    ★★½

  • Oldboy

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Hope

    ★★★½

  • Filth

    ★★★½

  • Enemy

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Rush

    ★★★★

  • Riddick

    ★★

  • Night Moves

    ★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Chennai Express

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Terror Live

    ★★★½

  • Don Jon

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★

  • The Wind Rises

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★

  • The World's End

    ★★★

  • Man of Tai Chi

    ★★

  • Assault on Wall Street

    ★★★½

  • White House Down

    ★½

  • World War Z

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • Secretly, Greatly

    ★★★

  • This Is the End

    ★★½

  • The Purge

  • Now You See Me

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★½

  • The Hangover Part III

  • Omar

    ★★★½

  • The Lunchbox

    ★★★½

  • Like Father, Like Son

    ★★★★

  • The Past

    ★★★

  • Ugly

    ★★★

  • Montage

    ★★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★½

  • The Garden of Words

    ★★★½

  • Aashiqui 2

    ★½

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • Trance

    ★★★

  • Olympus Has Fallen

    ★★

  • The Reluctant Fundamentalist

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • Dead Man Down

    ★★

  • New World

    ★★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★

  • Kai Po Che!

    ★★½

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★

  • Side Effects

    ★★★

  • Stoker

    ★★★★

  • Blackfish

    ★★★

  • Fruitvale Station

    ★★★½

  • Beyond All Boundaries

    ★★½

  • Jack Reacher

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★

  • Jab Tak Hai Jaan

    ★★★½

  • Camp 14: Total Control Zone

    ★★★

  • Confession of Murder

    ★★★½

  • Flight

    ★★★

  • The Man with the Iron Fists

    ★★