• The Day He Arrives

    ★★★★★

  • Patlabor 2: The Movie

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Nobody Knows

    ★★★★★

  • All About Lily Chou-Chou

    ★★★★★

  • Still Walking

    ★★★★★

  • Ravenous

    ★★★★★

  • Kids Return

    ★★★★★

  • A Prophet

    ★★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • The Fisher King

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Summer of Sam

    ★★★★★

  • Berserk

    ★★★★★