• The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • End of Watch

    ★★★★

  • Source Code

    ★½

  • The Town

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • The Meddler

    ★★★½

  • Maggie's Plan

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • The BFG

    ★★½

  • Money Monster

    ★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Triple 9

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Eye in the Sky

    ★★★★