• The End of the Affair

    ★★★½

  • Bells Are Ringing

    ★★★½

  • A Stolen Life

    ★★★½

  • The First Great Train Robbery

    ★★★½

  • The Unfaithful

    ★★★½

  • The Notorious Landlady

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Red-Headed Woman

    ★★★½

  • Phffft

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • The Big Steal

    ★★★½

  • The Taming of the Shrew

    ★★★½

  • The Private Lives of Elizabeth and Essex

    ★★★½

  • Marked Woman

    ★★★½

  • Unbreakable

    ★★★½

  • Come Live with Me

    ★★★½

  • Miami Blues

    ★★★½

  • Cause for Alarm!

    ★★★½