Kljunas has logged 13 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry