• Home Sweet Home Alone

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • Malignant

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Music

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Black Box

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Donut King

    ★★★★

  • Dante: A Replication

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Spelling the Dream

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • Sabbath

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Father Soldier Son

    ★★★½

  • Blood Sugar Rising

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Decline

    ★★½

  • Visible: Out On Television

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • The Outsider

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★