• Last Night in Soho

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The World to Come

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★