Keaton has logged 405 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Unmistaken Child

Unmistaken Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry