• The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Stand

  • Songbird

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Evil Eye

    ★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Who are you?

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Jeffrey Dahmer: Mind of a Monster

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • American Son

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Daddy

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Lorena

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★½