• The Green Knight

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Together Together

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Supernova

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • The Confession Killer

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Act

  • Us

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Premature

  • The Great Hack

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Amazing Grace

  • Bird Box

  • Echo in the Canyon

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Her Smell

  • Wild Rose

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • The Biggest Little Farm

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Cold War

  • Border

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Little Woods

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther