• The Prom

    ★★½

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • And Tomorrow The Entire World

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • Siberia

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • Cocoon

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Seberg

    ★★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Particles

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Roads

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

  • Varda by Agnès

  • Beauty & Decay

  • Synonyms

    ★★★★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

  • Nevrland

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½