Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Vault

The Vault

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eliminators

Eliminators

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Extracted

Extracted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cosmos

Cosmos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry I Killed You

Sorry I Killed You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Start the Revolution Without Me

Start the Revolution Without Me

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Writer's Odyssey

A Writer's Odyssey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Command

Kill Command

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry