KontentPunch has logged 255 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parallel

Parallel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hardware

Hardware

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jimmy Carr: Laughing and Joking

Jimmy Carr: Laughing and Joking

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Da Hu Fa

Da Hu Fa

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coma

Coma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Decline

The Decline

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry