KotovSyndrom has logged 151 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry