• The Death of David Cronenberg

    ★★

  • The Cow 2

    ½

  • Pig

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Dissection

    ★★★½

  • Save Ralph

    ½

  • Nobody

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Bobo the Monkey

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Curious George: Go West, Go Wild

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • Syphonic odyssey 2020

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • The Turning Point

    ½

  • Wind

    ★★

  • The Gentlemen

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Catscape

    ★★★

  • Undone

  • Curious George: Royal Monkey

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Andrew Schulz: The Crowd Work Special

    ★★★½

  • Float

    ½

  • Hair Love

    ½

  • Airplane Mode

    ½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Game of Death Redux

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Shazam!

    ½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★½

  • Dumbo

    ½