• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Andre and His Olive Tree

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Jacinta

    ★★★★

  • Our Own

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Okko's Inn

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Roll Red Roll

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★