Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry