Kieran has logged 18 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Will Eisner: Portrait of a Sequential Artist

Will Eisner: Portrait of a Sequential Artist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Destination Moon

Destination Moon

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to Bataan

Back to Bataan

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Donald's Golf Game

Donald's Golf Game

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Birthday Party

Mickey's Birthday Party

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Bandit

Bone Bandit

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Simple Things

The Simple Things

1953
×
★★
Read the review Edit this entry