• Clock Cleaners

    ★★★★

  • Thru the Mirror

  • Modern Times

    ★★★★

  • Triumph of the Will

    ½

  • The Golden Touch

  • Gulliver Mickey

  • Baby Face

    ★★★★

  • Mickey's Mellerdrammer

  • King Kong

    ★★★

  • Santa's Workshop

    ★★★

  • Mickey's Choo-Choo

    ★★★★

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★

  • Steamboat Willie

  • Ghosts Before Breakfast

    ★★★★

  • Steamboat Bill, Jr.

  • The Seashell and the Clergyman

    ★★★½

  • The Fall of the Romanov Dynasty

    ★★★½

  • The Three-Sided Mirror

    ★★★

  • Strike

    ★★½

  • Entr'acte

    ★★★★

  • Diagonal Symphony

  • Sherlock, Jr.

  • Return to Reason

  • Nosferatu

    ★★★★

  • The Policemen's Little Run

  • Duel Scene, 'By Right of Sword'

  • The Mermaid

  • The Great Train Robbery

  • The Kingdom of the Fairies

  • Life of an American Fireman

  • A Trip to the Moon

  • The Man with the Rubber Head

  • Arroseur et arrosé, [III]

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • The Vanishing Lady

  • The Execution of Mary, Queen of Scots

  • The Sprinkler Sprinkled

  • Rough Sea at Dover

  • Workers Leaving the Lumière Factory

  • Sallie Gardner at a Gallop

  • ACTION BUTTON REVIEWS Tokimeki Memorial

    ★★★★★

  • Bugs Bunny's 24 Carrot Holiday Special

    ★½

  • Hot Dogs