• A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • A Very Pentatonix Christmas

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • The Glass Castle

    ★★★

  • National Theatre Live: Angels in America: Part 1 - Millennium Approaches

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Chapter 1

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • Devolver Digital - E3 2017 Press Conference

  • A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • history of the entire world, i guess

  • Hamilton: One Shot to Broadway

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Deadpool: No Good Deed

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

  • Logan

  • Newsies: The Broadway Musical

  • Get Out

    ★★★★½

  • Before I Fall

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ½

  • Sherlock: The Lying Detective

  • Sherlock: The Six Thatchers

  • A Pentatonix Christmas Special

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Millennials: The Musical

  • Bee and PuppyCat

    ★★★★½

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Hamilton's America

  • Lady Macbeth

    ★½

  • Sing

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Team Thor

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Piper

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★