• Personal Shopper

    ★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Ali Wong: Baby Cobra

  • Lemonade

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

  • Curmudgeons

    ★★★½

  • Ratchet & Clank

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★½

  • history of japan

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • A Beautiful Demon: Kazuo Koike on Lady Snowblood

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Michael Bublé's Christmas in Hollywood

  • National Theatre Live: Jane Eyre

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

  • The Intern

  • The Martian

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Spotlight

  • Room

  • Macbeth

  • Fantastic Four

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Pentatonix: On My Way Home

  • Paper Towns

    ★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • Woman in Gold

  • Home

  • Focus

    ★★

  • Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

  • Cinderella

    ★★★½

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

  • Annie

  • Michael Buble's Christmas in New York

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Too Many Cooks

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★

  • Fury

  • The Judge

  • Before We Go

    ★★★½

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

  • If I Stay

  • Guardians of the Galaxy

  • 21 Chump Street

  • Feast

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla