Krautsalat has logged 111 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
200000 Phantoms

200000 Phantoms

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Goliath and the Sins of Babylon

Goliath and the Sins of Babylon

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Schlock

Schlock

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Images of the World and the Inscription of War

Images of the World and the Inscription of War

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minnie the Moocher

Minnie the Moocher

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get to Know Your Rabbit

Get to Know Your Rabbit

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Atomic Cafe

The Atomic Cafe

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Five Man Army

The Five Man Army

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman, a Gun and a Noodle Shop

A Woman, a Gun and a Noodle Shop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frankfurt: The Face of a City

Frankfurt: The Face of a City

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bomber

Bomber

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving You

Loving You

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mad Monk

The Mad Monk

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
711 Ocean Drive

711 Ocean Drive

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
League of Gods

League of Gods

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triumph Over Violence

Triumph Over Violence

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thousand Faces of Dunjia

The Thousand Faces of Dunjia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shaolin Boxer

The Shaolin Boxer

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Six of a Kind

Six of a Kind

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opium and the Kung Fu Master

Opium and the Kung Fu Master

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bare-Footed Kid

The Bare-Footed Kid

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Security

Security

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry