Krissie has logged 17 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Daughter

First Daughter

2004
×
Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★
Edit this entry  
28
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Forever Young

Forever Young

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry