Krissie has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hollywood Without Make-Up

Hollywood Without Make-Up

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hollywood My Home Town

Hollywood My Home Town

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Private War

A Private War

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Doug's 1st Movie

Doug's 1st Movie

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Tarzan & Jane

Tarzan & Jane

2002
×
★★
Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bird vs. Plane: Miracle on the Hudson

Bird vs. Plane: Miracle on the Hudson

2019
×
Edit this entry  
22
Aboard Air Force One

Aboard Air Force One

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1949
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruise Ship Down: Saving Concordia

Cruise Ship Down: Saving Concordia

2014
×
Edit this entry  
13
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Wild Hearts Can't Be Broken

Wild Hearts Can't Be Broken

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bandolero!

Bandolero!

1968
×
★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pollyanna

Pollyanna

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellfighters

Hellfighters

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Princess Diana's 'Wicked' Stepmother

Princess Diana's 'Wicked' Stepmother

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Day Kennedy Died

The Day Kennedy Died

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Diana and the Paparazzi

Diana and the Paparazzi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
9/11: The Day That Changed the World

9/11: The Day That Changed the World

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Edit this entry