Kristen has logged 49 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maybe It's Love

Maybe It's Love

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Small Back Room

The Small Back Room

1949
×
★★★
Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
25
Rendez-vous

Rendez-vous

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Party Girl

Party Girl

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read prior review Edit this entry  
22
Lust for Life

Lust for Life

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Greater Glory

No Greater Glory

1934
×
★★★
Edit this entry  
21
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casual Sex?

Casual Sex?

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Love

True Love

1989
×
Edit this entry  
15
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lonely Lady

The Lonely Lady

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twice as Nice

Twice as Nice

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Network

Network

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat Wave

Heat Wave

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night Heaven Fell

The Night Heaven Fell

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adua and Her Friends

Adua and Her Friends

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry