Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Click

Click

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
14
Ivan the Terrible, Part I

Ivan the Terrible, Part I

1944
×
★★★★
Edit this entry  
14
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry