Sort by

Ryan has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Domino

Domino

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Patriot

The Patriot

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sword for Truth

Sword for Truth

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Hulk

Hulk

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry