ktcoxall has logged 14 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry