Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tomie

Tomie

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry