• Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★½

  • DC Showcase: Kamandi: The Last Boy on Earth!

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

    ★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • Code 8

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Doom: Annihilation

    ★★

  • Mary

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • DC Showcase: Sgt. Rock

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Hubert und Staller – Eine schöne Bescherung

    ★★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★★